Inici / Formaciķ sanitāria especialitzada
Formaciķ sanitāria especialitzada

El Consorci Sanitari del Maresme (CSdM) està acreditat per a la formació sanitària especialitzada (MIR, FIR, EIR, PIR i LLIR) des de 1994. Actualment hi ha 17 especialitats acreditades (dotze de mèdiques, tres d’infermeria, una de psicologia clínica i una de farmàcia hospitalària), de les quals s’ofereixen anualment places d’especialistes en formació a les convocatòries FSE estatals. L’any 2020 s’ofereixen un total de 26 places.

 

Alhora, el Consorci Sanitari del Maresme disposa de deu unitats docents hospitalàriesuna unitat docent extrahospitalàriasis unitats docents multiprofessionals.

 

Relació d’especialitats i tutors

 

ESPECIALITATS  

TUTORS

CAPS DE SERVEI

ANYS

PLACES

GIFT, PROTOCOL I ROTACIONS

Anestesiologia i Reanimació

Francisco Áñez

 (fanez@csdm.cat)

Montserrat Yuste

(myuste@csdm.cat)

4

1

GIFT

Protocol

Rotacions

Cirurgia General i de l’Aparell Digestiu

Ester Mans

(emans@csdm.cat)

Xavier Suñol

(jsunol@csdm.cat)

5

1

GIFT

Protocol

Rotacions

Cirurgia Ortopèdica i Traumatologia

José Sánchez

(jsanchezgo@csdm.cat)

Manel Ballester

(mballester@csdm.cat)

5

1

GIFT

Protocol

Rotacions

Farmàcia Hospitalària

Azhara Sánchez

(asanchez@csdm.cat)

Lluís Campins

(lcampins@csdm.cat)

4

1

GIFT

Protocol

Rotacions

Geriatria

José Antonio Martos

(jmartos@csdm.cat)

Ramon Cristòfol

(rcristofol@csdm.cat)

4

1

GIFT

Protocol

Rotacions

Medicina Intensiva (UCI)

Rafael Martínez

(rmartinez@csdm.cat)

Joan Carles Yébenes (jyebenes@csdm.cat)

5

0

GIFT

Protocol

Rotacions

Medicina Interna

Peter Reth

(areth@csdm.cat) i

María Solano

(msolano@csdm.cat)

Ramon Boixeda 

(rboixeda@csdm.cat)

5

2

GIFT

Protocol

Rotacions

Oncologia Mèdica

Susana Martínez

(smartinezpe@csdm.cat)

Pilar Lianes

(plianes@csdm.cat)

5

0

GIFT

Protocol

Rotacions

Pediatria

Esther Ropero

(eropero@csdm.cat)

Charo Díez

(rdiez@csdm.cat)

4

1

GIFT

Protocol

Rotacions

Medicina Física i Rehabilitació

Nieves Allué 

(nalluefe@csdm.cat)

Eulogio Pleguezuelos

(epleguezuelos@csdm.cat)

4

0

GIFT

Protocol

Rotacions

Medicina Familiar i Comunitària

Juan Carlos Montero 

(jmontero@csdm.cat) i

Lluís Force

(lforce@csdm.cat)

Emili Burdoy (eburdoy@csdm.cat)

4

8

GIFT

Protocol

Rotacions

Geriàtria (infermeria)

Pendent d’assignar

Ramon Cristòfol

(rcristofol@csdm.cat)

2

1

Pendent

Llevadores (infermeria)

 Montserrat González 

(mgonzalezca@csdm.cat)

Pau Carabias 

(pcarabias@csdm.cat)

2

2

GIFT

Protocol

Rotacions

Obstetrícia i Ginecologia

Susana Belmonte

(sbelmonte@csdm.cat)

Pau Carabias (pcarabias@csdm.cat)

4

1

GIFT

Protocol

Rotacions

Psicologia

Álvaro Frías

(afrias@csdm.cat)

Josep Cañete (jcanete@csdm.cat)

4

2

GIFT

Protocol

Rotacions

Psiquiatria

Eloi Giné

 (egine@csdm.cat) i

Paloma Fernández

(pfernandezco@csdm.cat)

Josep Cañete (jcanete@csdm.cat)

4

2

GIFT

Protocol

Rotacions

Salut Mental (infermeria)

Miriam Gregorio (mgregorio@csdm.cat)

Josep Cañete (jcanete@csdm.cat)

2

2

GIFT

Protocol

Rotacions

 

 

   

Informació i normativa oficial

>> Àrea de Formació Sanitària Especialitzada del Departament de Salut

>> Àrea de Formació del Ministeri de Sanitat, Consum i Benestar Social

>> Real Decreto 639/2014

>> Decret 165/2015

>> Reial Decret 1146/2006

>> Reial Decret 183/2008

>> LOPS (Llei bàsica d’ordenació de les professions sanitàries)

>> Orden SSI/81/2017